2013. március 24., vasárnap

Omlós mediterrán csirkecomb pirított zöldségekkel

Szép vasárnapot kívánok! Remélem úgy telik ahogy kell ilyen tavaszi zimankóban, ágybabújósan, sorozatokkal, finom ebéddel. Bár jövő héten húsvét, sajnos a tavasz csak nem akar beköszönteni. Én azért már elképzeltem magamnak egy napsütéses sütős-főzős kertészkedős jövő hétvégét, remélem valóra válik. Ha minden jól megy, életemben először sonkát is fogok főzni húúúúhaaa.

Nade addig itt ez a csirkecomb, amit minimális rákészüléssel és stresszel maximálisan jóra sikerült kihozni, úgyhogy megérdemli a bejegyzést. Nagyon jó lelőhelyet találtam hentesáruhoz, méghozzá az Opera melletti Hajós utcában. Olyannyira meggyőzött az eredmény, hogy a mangalicasonkát is itt veszem jövő héten. (Bözsit is elfogadnak!) Ne vegyetek húst hiperben lééégyszi! Tessék becammogni a kisutcákba, kérdezgetni, csevegni az eladókkal akik jó esetben nagyon értenek a dolgukhoz, és vegyünk magyar husit, mert a hazai a legjobb.




Hozzávalók:
3 db filézett csirkecomb (a hentesbácsi készségesen kifilézte az üzletben)
3 ek zöld olívabogyó paszta
szárított fűszerek azonos mennyiségben: majoranna, kakukkfű, oregánó, bazsalikom
durva szemű tengeri só
bors
kb 1 dl olívaolaj
1 vöröshagyma
1 fokhagyma

A húst már két nappal sütés előtt bepácoltam. Abban a jénaiban, amiben sütöttem, legalulra tettem az apróra vágott vöröshagymát, majd erre helyeztem rá a husikat. Mindkét felét bedörzsöltem a sóval, borssal, majd a fűszerekkel. Rákentem egyenletesen az olívabogyót, majd nyakon, azaz combonöntöttem olívaolajjal. Ekkor kicsit átforgattam, hogy a vöröshagyma mindenhol rátapadjon egy kicsit. Hozzádobtam a fokhagymagerezdeket, melyeken rajtahagytam a héjat. Így sütés után ki lehetett nyomkodni a finom krémesre sült fokhagymát. Fóliával lefedtem a jénait, belehúztam egy nejlonzacskóba és így pácolódott a hűtőben két napig.
A sütőt előmelegítettem 200 fokon, majd 1 óráig sütöttem fóliával a csirkét, fólia nélkül pedig további fél óráig.

A sült zöldségekhez még mirelit olaszos zöldségkeveréket használtam. Volt benne cukkini, paprika, zöldborsó, gomba. Vajon hirtelen megpirítottam, hogy kapjon egy kis színt, de ne főjön szét.
Jázminrizzsel csúcsszuper.


A képekért utólag is elnézést, de annyira éhesek voltunk, hogy csak gyorsan telóval lőttem párat. Legközelebb ha csinálok, lecserélem őket ;) Azért így is szemet gyönyörködtető szerintem.

2013. március 15., péntek

Saláta, avagy akkor is jön a tavasz!

Tudom nagyon nem látszik, sőt kimondottan ellentmond az állításnak az időjárás. Nem gyakran ébred az ember lánya a márciusi forradalom évfordulójának napján reggel 6-kor hólapátolásra. (Igen, gondolkodtam hogy lemegyek és jól kiosztom az illetőt, hogy képes a szabadnapomon felébreszteni.)
De állítólag ez is elmúlik egyszer. Mindenesetre ma még haza kéne jutni, remélhetőleg nem hagy cserben a MÁV hahaha....
Szóval ezt a bejegyzést akkorra szántam, mikor kint csivitel a nyitnikék, rügyeznek a fák, de legalábbis egy tavaszias illúzióban ébredünk. Nézzétek el nekem, és próbáljátok ki egyszer, ha jólesik (remélem jövő héten) ezt a salátát. Mindenkinek el van nézve, ha ma a forrócsoki mellett voksol.




Hozzávalók:
Zöldsaláta (nekem itt friss madásali)
Paradicsom (tudom hogy ilyenkor még tiltott, de annyira hiányzott!!!)
Pirított magvak (tökmag, szezámmag, napraforgómag, burzsujoknak fenyőmag)
Bivalymozzarella*
Jóféle só (Guérande)
Balzsamecet és olaj** (1 rész ecethez 2 rész olaj)

A salátát összekeverjük a felszeletelt parival, ami most még a közelében sincs a nyárinak, de odaseneki. A magvakat egy száraz serpenyőben megpirítjuk. A mozzarellát feldaraboljuk.
1 ek ecetbe beleteszünk 1 kkanál sót, feloldjuk, majd lassan hozzáöntjük az olajat. Alaposan elvegyítjük, addig keverjük míg majonéz állagú nem lesz az öntet.

Összekeverjük az öntetet a salival, ráhalmozzuk a sajtot, majd megszórjuk magvakkal. Bon appetit!

*Ez a tehéntejből készültnél klasszisokkal ízletesebb mozzarella nekem saját beszállítómtól van Olaszországból :D Akinek nincs ilyen szerencséje keresse bioboltokban, Sparban, Auchanban, vagy használjon sima mozzarellát. (Majsaiaknak rendelésre viszek Pöstről;)

** Hidegen sajtolt, lehetőleg magból készült olajat érdemes használni, nemcsak azért mert borzasztó egészséges, de legalább annyira finom. Aki már kóstolta a Pödör mogyoróolajat, tudja miről beszélek. Kell hozzá pénztárca, sőt pénz is, de megéri! Én itt pisztáciaolajat használtam, a legújabb Culinaris-os szerzeményem.